ZMARŁ KS JAN NOWAK

WIELKANOC SG » STRONA GŁÓWNA » ZMARŁ KS JAN NOWAK

Z wielkim żalem przyjmujemy informację o śmierci ks. Jana Nowaka, wieloletniego proboszcza także i Naszej wspólnoty, który był i żył wśród Nas  w latach 1987 -1997.  Do Krainy Wieczności odszedł 05 lutego 2021 roku.  Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie...

Kapłan urodził się w 11 listopada 1949 roku w Oleśnicy. Święcenia prezbiteratu przyjął 25 maja 1976 roku w archikatedrze pw. św. Jana Chrzciciela we Wrocławiu.

Kolejno
swoją  posługę kapłańską pełnił:

• w parafii św. Józefa Oblubieńca w Wałbrzychu
  • w parafii św. Trójce we Wrocławiu
  • w parafii Królewej Różańca Świętego w Dzierżoniowie
  • w Parafii św. Mikołaja w Henrykowie Lubańkim
  • oraz  w parafii św. Antoniego w Bierdzychowicach

Proboszczem w Biedrzychowicach był od 2000 roku. Był wicedziekanem dekanatu Gryfów Śląski, a także członkiem Diecezjalnego Zespołu Apostolstwa Trzeźwości.

Plan uroczystości pogrzebowych:

Kościół pw. św. Antoniego w Biedrzychowicach:

9.02.2021 r. (wtorek) godz.18.00-
wprowadzenie trumny z ciałem, godz.19.00 rozpoczęcie Eucharystii sprawowanej przez

ks. Leopolda Rzodkiewicza, wikariusza biskupiego.

10.02.2021 r. (środa) - godz.11.00
oficjalne przemowy i pożegnania,

godz.12.00 - Eucharystia pogrzebowa pod przewodnictwem biskupa legnickiego Zbigniewa Kiernikowskiego.